Тури в Сванетію

+3 дні

Неприступна Сванетія ❤️ вперед до пригод!

Сванетія

Неприступна Сванетія ❤️ вперед до пригод!

Одним з найдивовижніших і красивіших регіонів Грузії є Сванетія. Це неприступне гірське місце, яке вабить туристів зі всього світу. Цю частину ділять на Верхню і Нижню. А розділяє її Сванетский хребет. Тут мешкають свани. Це народ, який зумів зберегти свою самобутність і автономність. У них є мова, але вони не мають писемності. Відпочинок в Грузії буде неповним, якщо ви не відвідаєте це чарівне місце, оповите таємницями і легендами.

З АНЕКС Тур у Сванетію з Києва 2024

Відпочинок у Сванетії - ця справжня крута пригода. Верхня Сванетія - це долина, яка лежить у верхній течії річки Інгурі. Нижня знаходиться на річці Хідура. Цей край знаменитий своїми високогірними хребтами і вежами, які будували свани, рятуючись від набігів. Дивовижна природа вражає. Сюди потрібно їхати на більше ніж на декілька днів, адже треба побачити багато що. Хоча треба сказати, що путівки у Сванетію не будуть простими. Тут майже, що немає хороших доріг, взимку часто буває лавина. Але місцеві жителі вважають, що якщо з дороги людина не впала в ущелину, то це вже відмінний шлях.

Головним населеним пунктом вважається селище Местія. До нього веде досить хороша дорога, а сам він справжній туристичний центр. Селище помалу обростає атрибутами туристичного життя, хоча в цілому залишається провінційним місцем. Тут є аеропорт імені цариці Тамари, який відкрили в 2010 році. Хоча не завжди погода льотна, особливо взимку.

Якщо ви проїдете 48 кілометрів від Местії, то потрапите в саме високогірне село Європи - Ушгулі. Насправді це община, до складу якої входить 4 села. Розташована на висоті 2200 метрів. Тут мешкає близько 200 чоловік, а архітектурний ансамбль внесений в спадщину ЮНЕСКО. Добратися в общину непросто, адже доріг немає, а взимку все покрито снігом і буває лавина. Якщо візьмете позашляховик, то з Местії в село доберетеся за 4 години.

Кращий час, щоб провести тур у Сванетії - серпень. Саме тоді тут справжнє коротке але яскраве літо. А ось весна починається в травні. Взимку можна покататися на лижах, але в цілому в цей час все завмирає.

Пам'ятки Сванетії

Сванетія - унікальний край і тут є на що подивитися:

  • Інгурская ГЕС - коли ви їхатимете на авто, за населеним пунктом Джварі є з'їзд, який веде до греблі. Це дивовижної краси і складності інженерне рішення, яке розташоване прямо в горах. На машині туди не під'їхати. Тому треба йти пішки. Але туристам вхід дозволений. Споруда знаходиться якраз на кордоні Абхазії і Грузії.
  • Местія - тут не багато пам'яток але в містечку можна ситно провести один день. Адже тут готують унікальні блюда, які ви не спробуєте більше ніде у світі. Наприклад, кубдари - це перепічки, що готують з потрухами і яловичиною. Звичайно ж, тут є вежі. Вони дуже красиві, особливо вечорами, коли підсвічуються. Підіть також в музей етнографії, вежу та в будинок-музей.
  • Лагамі та Латалі - це селища, недалеко від Местії. Тут є багато цікавих місцевих пам'яток, які відкриють культуру та історію Сванетії.
  • Хацвалі - це гірськолижний курорт, він розташований в 8-ми кілометрах від Местії. Тут відкривається чарівний вид на гору Ушба.
  • Шхара - найвища гора Грузії, біля якої розташовано саме високогірне село. Можна також піти до льодовика Шхари.

Тур на двох у Сванетію - це і похід по різноманітних стежках і маршрутах,тут є: водоспади, озера і відмінні види. Можна проводити дні в неспішних прогулянках або активному відпочинку. Якщо вам подобається бродити між почорнілих від часу веж, мріяти і милуватися білими шапками льодовиків, приїжджайте сюди. Це місце сили і духу, суворості і неземної краси. А наша турагенція АНЕКС Тур зробить все, щоб вам було комфортно і приємно.

TelegramViber